shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۲۰۸۹
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران گفت: آماده سازی شهر نجف و کربلا برای اربعین برعهده شهرداری تهران است.
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۲ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸
پ

محمدجواد حق شناس درباره سفر ٤٨ ساعته خود به عراق به منظور بازدید از فرآیندهای خدمات رسانی به زائران اربعین گفت: با آغاز به کار شورای پنجم، کمیسیون فرهنگی با نظر شورای شهر تهران، مسئولیت پیگیری مسائل مربوط به اربعین و نظارت بر حسن اجرای ماموریتی که به شهرداری تهران واگذار شده را در راستای خدمت دهی به زائران حضرت اباعبدالله(ع) بر عهده گرفت.

به گزارش فارس این عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در این سفر قرار بود بحث ساماندهی خدمات، اختصاص بودجه مناسب برای این ماموریت شهرداری که به عنوان وظیفه مورد توجه بوده و هست، سیاست گذاری دقیق و مناسب که با شرح وظایف شهرداری و انتظاراتی که تعریف شده و ماموریتی که از سوی ستاد مربوطه از وزارت کشور به شهرداری محول شده، بررسی و وظایف با کارکردها هم خوانی داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با بیان این مطلب که در ستاد مرکزی اربعین 13 کمیته وجود دارد که مسئولیت یک کمیته با شهرداری است و آن کمیته خدمات شهری است، افزود: در این کمیته به نوعی وظیفه آماده سازی شهر نجف و کربلا و به خصوص هسته مرکزی این دو شهر که عتبه حضرت امیر(ع)، حضرت اباعبدالله(ع) و حضرت عباس(ع) برعهده شهرداری تهران است و شهرداری های کلانشهرها هم وظیفه کمک به شهرداری تهران را دارند.

حق شناس در ادامه گفت: با همین رویکرد سال اول شورای شهر در دوره پنجم هاشمی با عنوان رئیس شورای شهر تهران سفری به کربلا داشتند و از نزدیک روند خدمت رسانی را بازدید و نظارت و سیاست گذاری های شورا را تشریح کردند. ضمن اینکه در سال اول، رئیس شورای شهر تهران، دیدارهایی را با مقامات مسئول عراقی و مسئولین عتبات داشتند.

وی افزود: سال گذشته همین سفر تکرار شد؛ در آن سفر افشانی شهردار پیشین حضور داشت و امسال، این سفر برای بار سوم پیگیری شد و من و دکتر امینی نائب رئیس شورای شهر تهران به نمایندگی از شورای شهر، به همراه تعدادی از مسئولان ارشد مدیریت شهری سفری به کربلا و نجف داشتیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران توضیح داد: ما در این دوره، نشست هایی را با مسئولان ایرانی در عراق داشتیم؛ مانند سرکنسول ایران در نجف و همچنین روسای ستادهای بازسازی که در نجف و کربلا مستقر بودند. ضمن اینکه این دیدارها با مسئولان عتبه در نجف، کوفه و کربلا نیز برقرار شد.

این عضو شورای شهر تهران افزود: محور دیگری که در این سفر مورد توجه قرار گرفت دیدار با کارکنان اعزامی شهرداری تهران بود که بار اصلی وظیفه خدمات رسانی بر عهده آن هاست.

حق شناس گفت: ابتدا دیداری داشتیم با 500 نفر از خادمان داوطلب که در نجف حضور داشتند و از محل اسکان آن ها بازدید شد. در کربلا بیش از 1000 نفر نیروی خدمات رسان حضور دارند که در سه شیفت تقسیم کار می شوند. ما از نزدیک با آن ها صحبت کردیم و حتی معاون فرماندار کربلا هم در این دیدار حضور پیدا کرد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه در این سفر دو روزه سعی کردیم با برنامه های فشرده مسائل را پیگیری کنیم؛ خوشبختانه هر ساله شاهد هستیم مسئولان مربوطه رضایتمندی بیشتری را از کاروان ایران مطرح می کنند.

حق شناس در ادامه گفت: همچنین بازدیدی داشتیم از موکب همکاران مان در بسیج شهرداری به نام موکب 707 که از موکب های بسیار فعال است و در بخش های متعدد خدمات رسانی می کند.

وی گفت: مدیریت شهری پایتخت همانند سال گذشته با تمام توان و انگیزه در خدمت زائران حسینی (ع) و انجام وظایف محوله به شهرداری است و در میان طرف های عراقی و زائران، در این میان رضایت کاملی از خدمات رسانی شهرداری وجود داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیگر حوزه ها