shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۲۰۸۸
رییس شورای شهر تهران نسبت به لایحه مالیات بر ارزش افزوده هشدار داد و از نمایندگان مجلس درخواست کرد به آن رای ندهند.
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۸ - ۲۱ مهر ۱۳۹۸
پ

محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات امروز شورای شهر گفت: همانطور که می‌دانید یکشنبه‌ها کار شورای شهر تهران از ساعت ۷ صبح آغاز می‌شود و شروع کار امروز ما نیز با جلسه هم‌اندیشی بود و در این جلسه به احکام برنامه سوم پرداختیم، زیرا اسناد آن به شورا آمده و باید سه‌شنبه شاخص‌های آن را معرفی کنیم.

به گزارش مهر رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: بررسی شاخص‌های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی به پایان رسید و ما در روز سه‌شنبه شاخص‌های شهرسازی و معماری را ارائه می‌کنیم و پس از آن شهرداری دارای برنامه سوم می‌شود تا بتواند بر اساس آن به مباحث بودجه‌ای بپردازد.

هاشمی در تشریح مصوبات امروز شورای شهر تهران گفت: آقای امینی و آقای حق‌شناس گزارش کربلا و نجف را در صحن شورای شهر تهران ارائه کردند و سپس وارد دستور اول شورای شهر تهران که گزارش سردار رحیمی فرمانده پلیس تهران بود، شدیم که سردار رحیمی در حوزه فعالیت خود گزارشی مبسوط ارائه کرد و پس از این گزارش اعضای شورای شهر تهران پیشنهاداتی داشتند که آن پیشنهادات نیز مطرح شد.

وی ادامه داد: از دیگر مباحث امروز ما بحث منابع و گسترش درآمدها بودیم که در جلسه صبح امروز تصمیم بر آن شد در دو سال آینده بودجه را کمی از انقباض خارج کنیم و از ۱۰۹ میلیارد به ۱۵۰ میلیارد آن افزایش دهیم تا چرخ‌های عمرانی با شدت بیشتری بچرخد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نامه فرمانداری گفت: در نامه فرمانداری به شورای شهر تهران مصوبه جوانان در تعاریف مغایر آمد که در کمیسیون برنامه و بودجه این موضوع مطرح شد و اعضای شورای رای به نظر فرمانداری دادند و مجددا امروز اصلاحیه دستور افزایش انتصاب جوانان در صحن شورای شهر تهران مطرح شد و اعضای شورا به آن رای دادند.

هاشمی با اشاره به احداث موزه دفاع مقدس در تهران گفت: همه شهرها در کشور موزه دفاع مقدس دارند اما این موزه در تهران ضعیف دیده شده است که آقای مسجد جامعی این طرح را به مناسبت طرح احداث موزه دفاع مقدس در تهران به مناسب هفته دفاع مقدس با یک فوریت مطرح کرد که آن نیز به تصویب رسید و در نهایت تعیین و تکلیف یک پلاک سطحی از نظر باغ بودن یا نبودن انجام شد.

وی درباره انتقاد رئیس پلیس تهران مبنی بر اینکه شهرداری بودجه ای بابت امنیت تهران تخصیص نمی‌دهد، گفت: باید توجه داشته باشیم در برخی از موارد موضوعاتی بین مسئولان مطرح می‌شود که این موضوع باید بین خودشان مطرح شود و برخی از مسئولان ایده‌هایی دارند که اگر به کرسی نشست آن را با مردم مطرح می‌کنند تا بتوانند از فشار مردم استفاده کنند و حرف خود را اثبات کنند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: درباره انتقاد رئیس پلس تهران باید ابتدا نگاه کنیم که در تاریخ بلدیه بودجه‌ای برای پلیس پیش‌بینی شده است یا نه، اما باید توجه کرد با جداسازی پلیس از شهرداری بودجه پلیس نیز از شهرداری جدا شده است اما من تماس گرفته‌ام تا بتوانیم گوشه‌ای از مشکلات را بررسی و حل کنیم.

هاشمی ادامه داد: اما این نکته فراموش نشود که شهرداری تهران در حوزه راهنمایی و رانندگی با پلیس همکاری بسیاری دارد و تخصیص بودجه بابت امنیت تهران موضوعی تازه بود که امروز مطرح شد.

وی درباره آخرین وضعیت مالیات بر ارزش افزوده گفت: من از نمایندگان می‌خواهم به لایحه مالیات بر ارزش افزوده رای ندهند، زیرا اگر این اتفاق بیفتد درآمدهای شهرداری کاهش بسیاری پیدا می‌کند، زیرا هزینه‌های دولت بسیار زیاد است و دیگر پولی برای اختصاص شهرداری باقی نمی‌ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیگر حوزه ها