shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۲۰۸۰
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: تلاش می کنیم گزارش کمیته ویژه بررسی حذف نام شهید از تابلوهای شهری را تا پایان ماه نهایی کنیم.
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۷ - ۱۴ مهر ۱۳۹۸
پ

علی اعطا رئیس کمیسیون حقیقت یاب حذف کلمه شهید از تابلوهای شهری در خصوص وضعیت بررسی های این کمیته در جمع خبرنگاران گفت: از چند منبع مختلف  اطلاعات لازم برای این موضوع در حال جمع آوری است. برخی از این اطلاعات از مناطق جمع آوری شده و برخی را نیز از رسانه ها درخواست کرده ایم که به این کمیته ارسال کنند.

به گزارش مهر وی اضافه کرد: مکاتبات رسمی با برخی از رسانه ها داشته ایم و درخواست کرده که هر چه سریعتر اطلاعات خود را به این کمیته ارائه کند.

اعطا تاکید کرد: تلاش می کنیم تا آخر این ماه (مهرماه) گزارش رسمی در مورد ابعاد مختلف حذف کلمه شهید از تابلوهای شهری را به هیئت رئیسه ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه باید مشخص شود این اتفاق توسط چه کسانی، در چه زمانی و با چه مسئولیتی رخ داده است، گفت: هنوز وارد تحلیل این حادثه و اینکه عمدی یا غیرعمدی بودن، نشده ایم.

سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه این اتفاق سیاسی شد، ادامه داد: دو موضوع کلی در مقابل این مسئله وجود داشت. گروهی که احساساتشان از این اتفاق جریحه دار شد و ما مطالبه به حق آنها را پیگیری می کنیم و کسانی که از این موضوع بهره برداری سیاسی کردند که پذیرفتنی است. چرا که در شرایط کنونی وضعیت، کشور نیاز به اتحاد دارد اما در گزارش تهیه شده سعی می کنیم تمام ابهامات را برطرف کنیم.

به گزارش مهر، سازمان بازرسی کل کشور نیز امروز اعلام کرده بود حذف عنون شهید از برخی از تابلوهای معابر با قید فوریت در حال بررسی است و پیگیری تا حصول نتیجه و برخورد با خاطیان ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیگر حوزه ها