shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۲۰۵۵
در حالی که مسئولان وزارت راه و شهرسازی، راه اندازی موقتی آزادراه تهران-شمال و افتتاح متروی شهر جدید هشتگرد در پایان تابستان امسال را وعده داده بودند، اما تا امروز از هیچ یک خبری نشده است.
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۰۸ مهر ۱۳۹۸
پ

یک مردادماه امسال اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و خیرالله خادمی و حبیب الله طاهرخانی معاونان وزیر راه و مدیران عامل شرکت های «ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل» و «عمران شهرهای جدید» از پروژه های عمرانی استان البرز شامل قطعه یک آزادراه تهران - شمال و متروی شهر جدید هشتگرد بازدید کردند.

به گزارش مهر در این بازدیدها، وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی وعده دادند که آزادراه تهران – شمال در پایان تابستان زیر بار ترافیک رفته و متروی شهر جدید هشتگرد به بهره برداری می رسد.

وزیر راه: آزادراه تهران-شمال طبق برنامه زمانبندی در پایان تابستان بهره برداری می شود

محمد اسلامی در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از آزادراه تهران - شمال اظهار داشت: قطعه یک این آزادراه مطابق زمانبندی، در حال پیشرفت است و تا پایان تابستان افتتاح می‌شود. آنچه در آزادراه تهران- شمال مهم است، خرید تجهیزات تونل‌ها به خصوص موتور جت‌فن تهویه است؛ چراکه بدون تهویه، امکان افتتاح آزادراه وجود ندارد؛ ضمن اینکه در مسیر تقاطع آزادراه با جاده چالوس نیز تعدادی معارض داشتیم که تاکنون رفع شده است.

خادمی: بهره برداری از فاز نخست آزادراه تهران-شمال در اواخر تابستان

خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل نیز در این مراسم در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه امید است بتوانیم فاز نخست آزادراه تهران-شمال را در اواخر تابستان ۹۸ بهره‌برداری کنیم، گفت: پروژه آزادراه تهران - شمال از حیث سرمایه‌گذاری برای کشور پروژه‌ای مهم است زیرا بنیاد مستضعفان و دولت هر دو برای این پروژه هزینه می‌کنند.

وزیر راه: متروی هشتگرد پایان تابستان به بهره برداری می رسد

وزیر راه و شهرسازی همچنین در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از متروی شهر جدید هشتگرد اعلام کرد: عملیات اجرایی این پروژه مطابق قراردادهای منعقد شده در حال پیشرفت است و برای تابستان امسال به بهره برداری می‌رسد.

اسلامی تصریح کرد: ساخت این مترو خواسته مردم هشتگرد است و با استفاده از آن امکان تردد ساکنان شهر جدید هشتگرد به پایتخت با سهولت بیشتری فراهم خواهد شد.

طاهرخانی (۱ مرداد) : متروی هشتگرد تا پایان تابستان افتتاح می شود

حبیب الله طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید نیز در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از متروی شهر جدید هشتگرد در ۱ مرداد امسال در جمع خبرنگاران گفت: متروی شهر جدید هشتگرد تا پایان تابستان به بهره‌برداری می‌رسد و با توجه به اینکه شهر جدید هشتگرد، ظرفیت سکونتی بالایی دارد، با افتتاح این مترو استقبال خوبی از سوی مردم مواجه خواهد شد و می‌تواند به عنوان بازار هدف اقشار کم‌درآمد تهران، عمل کرده و بازار مسکن پایتخت را ساماندهی کند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره مدت زمانی سفر ریلی از هشتگرد به تهران گفت: قطار فوق‌العاده تهران هشتگرد، ۴۵ دقیقه‌ای به مقصد خواهد رسید.

 علی رغم همه وعده های داده شده، تا کنون که یک هفته از آغاز پاییز گذشته، نه از متروی شهر جدید هشتگرد خبری هست نه از بهره برداری موقتی قطعه یک آزادراه تهران – شمال.

طاهرخانی (۲۱ شهریور) : پیشرفت متروی هشتگرد ۹۰ درصد است

طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی ۲۱ شهریور امسال بار دیگر از متروی شهر جدید هشتگرد بازدید کرده بود.

طاهرخانی در این بازدید ضمن اشاره به اهمیت این پروژه قطار برقی، از پیمانکار مجموعه خواست تا با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و به کارگیری تمام امکانات نسبت به تسریع در انجام کارهای باقی مانده اقدام کند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی پروژه از کارفرما و پیمانکار طرح خواست تمام تمرکز خود را برای تکمیل این پروژه ملی بکار گیرند تا طبق تاکید وزیر راه وشهرسازی پروژه متروی گلشهر - شهر جدید هشتگرد تا پایان شهریور مورد بهره برداری قرار گیرد.

مردم به وعده های عمل نشده زمان تکمیل پروژه های عمرانی عادت دارند

گفتنی است پیش از این نیز بارها وزارت راه و شهرسازی در زمان وزارت عباس آخوندی، وعده های مختلفی برای افتتاح قطعه یک آزادراه تهران - شمال اعلام کرده بود حتی در سال ۹۷ نیز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد این آزادراه در پایان سال ۹۷ به بهره برداری می رسد اما از آنجایی که این وعده عملی نشد، جهانگیری در بازدیدی که مرداد ماه امسال از آزادراه تهران شمال داشت، حاضر به گفتگو در جمع خبرنگاران نشد.

در دوره وزارت آخوندی، وعده های متعددی همچون تکمیل مسکن مهر در بازه های زمانی مختلف، تکمیل آزادراه تهران - شمال، تکمیل آزادراه همت - کرج، تکمیل پروژه ریلی رشت - قزوین و بسیاری از پروژه های عمرانی در زمان مقرر به اتمام نرسید و به زمان دیگری موکول شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیگر حوزه ها