shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۲۰۵۰
رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا گفت: تهران برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری، مسیر طولانی‌ را پیش رو دارد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - ۰۸ مهر ۱۳۹۸
پ

حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در همایش «تهران، مقصد گردشگری» که به مناسبت روز جهانی گردشگری برگزار شد، ضمن خوشامدگویی به مدعوین عنوان کرد: روز پنجم مهرماه مصادف با روز جهانی گردشگری است که این روز را با برگزاری همایش گرامی می‌داریم.

به گزارش مهر وی هدف از نامگذاری این روز را ارج نهادن و افزایش آگاهی جوامع بین‌المللی در مورد اهمیت این صنعت و تاثیر آن بر اجتماع، فرهنگ، سیاست و اقتصاد خواند و گفت: امروزه گردشگری دومین صنعت رو به رشد دنیا است که سهم زیادی در اقتصاد جهانی دارد و اهمیت آن روز به روز در حال افزایش است.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با بیان اینکه در عصر حاضر گردشگری به عنوان یکی از محرکه‌های اصلی پیشرفت اجتماعی و اقتصادی جامعه به شمار می‌رود، گفت: گردشگری توانایی آن را دارد که با کمترین سرمایه بیشترین اشتغال را برای همه طبقات اجتماعی و اقتصادی به ویژه زنان و جوانان به وجود آورد.

خلیل‌آبادی افزود: سازمان جهانی گردشگری شعار روز جهانی گردشگری را در سال ۲۰۱۹ «گردشگری و مشاغل، آینده‌ای بهتر برای همه» انتخاب کرده است و از این طریق توجه جامعه جهانی را به تاثیر مثبت گردشگری بر اشتغال و فراهم آوردن آینده بهتر برای آحاد مردم آن هم در شرایط بحران اقتصادی جهانی جلب کرد.

وی با بیان اینکه هنر مدیریت گردشگری و مدیریت شهری ایجاد تعادل بین آثار مثبت و منفی گردشگری از طریق اتخاذ سیاست‌ها، رویکرد و برنامه‌ریزی صحیح است، گفت: با اتخاذ سیاست‌های به جا و مناسب در این صنعت می‌توانیم آثار منفی و خسارات احتمالی بر شهر و جامعه محلی را کاهش دهیم.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا، رسالت شورای پنجم را توسعه شهر بر محوریت فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی برشمرد و اظهار داشت: در این شورا اعتقاد بر این است که به جای منافع کوتاه مدت به دنبال منافع بلندمدت شهر باشیم.

وی با اشاره به تصویب ماده ۷۲ برنامه سوم شهرداری تهران و ایجاد ساختار تشکیلاتی مناسب گردشگری گفت: با ایجاد این زیرساخت می‌توانیم در راستای یکی از برنامه‌های بلندمدت مدیریت شهری تهران برای تحقق توسعه پایدار گردشگری، افزایش کیفیت زندگی و زیست پذیری شهر تهران بکوشیم.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش خاطرنشان کرد: شهر تهران برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری، مسیر طولانی‌ را پیش رو دارد که طی این مسیر نیازمند عزم جدی تمامی ذینفعان حوزه گردشگری شهری اعم از بخش دولتی و خصوصی و جامعه محلی است. لذا امیدواریم که تا پایان دوره شورای پنجم شاهد شکوفایی و رونق گردشگری شهر تهران باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیگر حوزه ها