shahrdarbashim.ir

کد خبر: ۲۰۴۳
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری باید از بهره برداری ساختمان فاقد ایمنی و استاندارد لازم به شکل جدی جلوگیری کند.
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۰۷ مهر ۱۳۹۸
پ

محسن هاشمی صبح امروز در آیین نکوداشت روز آتش نشان ضمن یادآوری انگیزه نام گذاری هفتم مهر به نام آتش نشانی و ایمنی اظهار داشت: امروز به مناسبت گرامیداشت فداکاری آتش نشانان در اطفای حریق گسترده پالایشگاه آبادان در هفتم مهر سال ۱۳۵۹ که توسط ارتش صدام بمباران شد، نام گذاری شده است.

به گزراش مهر وی با اشاره به بخشی از خاطرات آن ایام ادامه داد: در آن حادثه تعدادی از آتش نشانان غیور در جریان اطفای حریق و تعدادی نیز در حین انجام وظیفه به دلیل بمباران مجدد پالایشگاه به شهادت رسیدند اما با وجود محاصره شدن توسط آتش و بمب، وظیفه خود را رها نکردند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در طول ۷۷ سالی که از احداث نخستین ایستگاه آتش نشانی در ایران که در سال ۱۳۲۱ در تبریز می گذرد، دهها حادثه بزرگ رخ داده که آتش نشانان غیور ایرانی همواره در آن سربلند بوده و جان و سلامتی خود را فدای جان مردم و شهر کرده اند که نمونه بارز آن حادثه دلخراش پلاسکو بود که در سال ۱۳۹۵، رخ داد و موجب تاثری شد که هنوز داغ آن بر دل خانواده های شهدای پلاسکو و همکاران عزیز سازمان آتش نشانی تهران زنده است.

هاشمی با بیان اینکه طی دو سال اخیر، اقدامات مناسبی در تامین تجهیزات و نیازهای خاص سازمان آتش نشانی تهران جهت اطفای حریق های خاص و بزرگ صورت گرفته است ادامه داد: اگرچه امروز می توانیم بگوییم که آتش نشانان تهرانی مجهزترین سیستم آتش نشانی در ایران را در اختیار دارند اما هنوز فاصله زیادی با استانداردهای جهانی داریم و با توجه به مشکلات ناشی از تحریمهای ظالمانه آمریکا علیه ایران، برای تامین تجهیزات آتش نشانی که جزو موارد اورژانش و اضطراری هرکشوری است با چالش مواجه هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران مهمتر از مساله اطفای حریق را پیشگیری از آن دانست و تاکید کرد: نیاز به دقت، سلامت، صحت و عدم مسامحه سازمان آتش نشانی با ساختمانهای در حال ساخت و در حال بهره برداری داریم که در این موضوع باید در حیطه مقررات گذاری و اعمال مقررات شاهد جدیت بیشتری از سوی شهرداری تهران باشیم و از بهره برداری از ساختمان فاقد ایمنی و استاندارد لازم بصورت جدی جلوگیری شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیگر حوزه ها